Coinbase’de yüklü hisseye sahip olan ve kripto para plâtformunun Nasdaq’ta başarılı listelemesinin ardından değeri yükselen risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz, üçüncü bir kripto fonu başlatmak için hazırlanıyor. Yeni fon girişimine 800 milyon ilâ 1 milyar dolar arasında yatırım yapılacak.

Financial Times’ta yer alan habere göre, risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz yeni bir kripto fonu başlatacak. Firmanın geçen yıl bu gün açıklanan son kripto fonu 515 milyon dolar değerine ulaşmıştı.

Son on yıldır kriptodaki en önemli projelerin çoğunun arkasındaki itici güç olan Andreessen Horowitz, yaptığı geçmiş yatırımlar arasında Anchorage, Celo, Dapper Labs, Foundation ve Uniswap bulunuyor.

Şu anda ABD’deki en büyük kripto borsası olan Coinbase, Horowitz şirketinin en önemli yatırımlarından biri ve şu anda 60 milyar doların biraz altında bir değere sahip. Şirketin Katie Haun ile ortağı konumunda olan melek yatırımcı Honcho Marc Andreessen, Coinbase’de önemli bir hisse sahibi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.