Andrew Yang, 2017’deki ABD seçimlerine “Make America Think Harder” sloganı ile katılmıştı, kripto destekçisi başkan adayı 2020’de gerçekleşecek seçimlerden çekildiğini duyurdu.

Amerika’nın Demokrat Parti adayı Andrew Yang 2020 seçimlerinden çekildiğini duyurdu. Gece New Hampshire bölgesindeki erken seçim sonuçları açıklandı. Erken seçim sonuçlarına göre, (delegelerin sadece %1’i Iowa’dan) Demokrat adayın kazanamayacağı görüşleri yayıldı.

Yang; Biliyorsunuz, ben matematik adamıyım ve bu gece sayıların bize gösterdiğine göre kazanamayacağımız ortada.  Bu sebeple kazanamayacağımız bir seçim için bağış ve destek toplamayı olumlu karşılamıyorum ve başkanlık adaylığından çekiliyorum, dedi.

Bütün bunlara ek olarak Yang, yerine gelecek Demokrat adayı destekleyeceğini de duyurdu. Yang, çekilirken yanında Kolorado Senatörü, Michael Bennet’de ona katıldı.

Andrew Yang kripto dostu bir seçim programına sahipti

Eski başkan adayı, 45 yaşında ve New Yorklu. Kökeni Tayvanlı bir aileye dayanıyor. Meslek hayatına girişimci, avukat ve Ventures for Amerika isimli kar amacı gütmeyen bir kuruluşta hayırsever olarak devam ediyor. ABD’nin 2017 seçimlerine Make America Think Harder sloganı ile katılmıştı.

Yang’ın seçim kampanyasında izlediği strateji çok tartışmalı bir konuydu. Her şeyden önce, 18 yaş üstü her Amerikan vatandaşına aylık 1,000 dolar gibi bir önerisi vardı ve bu projeyi Hürriyet Payı olarak isimlendirmişti. Yang’a göre, evrensel temel gelir otomasyonun hızla geliştiği bir çağda iş alanlarında yaşanan sorunların önüne geçecekti. İkinci olarak, Yang Amazon ve Google benzeri şirketlere katma değer vergisi getirmeyi ve buradan gelecek gelirin de halka dağıtılması gerektiğini söylemişti. Bütün bunların sonucundaysa Amerika halkı bu şirketlerin yatırımcıları haline gelecekti.

Yang, insanlardan tükettikleri şeylerden fedakarlık etmelerini isteyerek iklim sorunun önüne geçemezsiniz, bunun yerine otomasyon teknolojileri ile bu sorunları aşabiliriz, dedi. 

İlginizi Çekebilir:  Paul Singer Twitter’ın CEO’su Dorsey’den rahatsız!

Eski başkan adayı aynı zamanda herkes için tedavi ve insan merkezci kapitalizm görüşüne daha yakın. Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında, oylama sisteminin modernize edilmesini ve blok zinciri tabanlı bir sistem üzerinden gerçekleştirilmesini önermişti. Ayrıca seçilmesi durumunda dijital varlıklarla ilgili mevzuatlara netlik getireceğine dair de söz vermişti. Kripto ile ilgili olan Yang, bu yapılacak yeniliklerde 21. Yüzyıl Yaklaşımını kullanmayı hedefliyordu. Bu yaklaşımla birlikte, rekabet gücünü belirleme, yönetimde ihtiyaç duyulan yeni teknolojiyi tanımlama, hükümetin bilgi ve kapasitesini arttırma konusunda önemli gelişmeler olacaktı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Siyaset Bilimi öğrenimi görmekteyim, geleceğin politikalarının kripto paralar ve getirdikleri teknolojilerden geçeceği görüşüne sahip olduğum için yaklaşık 3 yıldır kripto paralarla ilgileniyorum.