Süper Lig ekiplerinden Ankaragücü, kripto para plâtformu Bitci ile yaptığı anlaşma sonrası kulüp token’ı çıkarmıştı. Köklü kulüp, teknik sorunlar nedeniyle token ön satışının yapılamadığını ve bu yüzden de Bitci.com’un 30 milyon Anka Token’ı kendilerindensatın aldığını açıkladı.

Açıklamada kripto para piyasasında Thodex olayından sonra yaşananların yakından takip edildiği belirtilirken, taraftarları daha dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Resmi siteden yayımlanan açıklama şu şekilde…

“Tüm altyapısı Bitci Teknoloji tarafından hazırlanan Anka Token’a göstermiş olduğunuz yoğun ilgiden dolayı tüm Ankaragücü taraftarına teşekkür ederiz.

Bitci Teknoloji, taraftarımızın yoğun ilgisi ve yaşanan teknik sorunlar nedeniyle ön satışı gerçekleştirilemeyen 30 milyon adet Anka Token’ı kulübümüzden satın almaya karar vermiştir.

30 milyon adet Anka Token karşılığı ödeme, kulübümüze nakit olarak yapılmıştır.

Bitci Teknoloji tarafından satın alınan token’lar, Bitcicoin yatırımcılarına airdrop olarak hediye edilecektir. Bununla ilgili detaylar Bitci Teknoloji tarafından sosyal medya hesapları üzerinden açıklanmıştır.

Öte yandan, son günlerde kripto para piyasalarında yaşanan olayları Kulübümüz yakından takip etmektedir.

Tüm taraftarlarımızı kripto varlık alımlarında bütçesine uygun davranmaya ve itidalli hareket etmeye davet ediyoruz.

Kripto para ve token alınacak borsaların seçiminde dikkatli davranmalarını; özellikle Türkiye’de yerleşik, finansal gücü yüksek borsaları tercih etmelerini rica ediyoruz.

Anka Token arzı safhasında, bu konuya özen göstererek hareket ettiğimizi kamuoyunun bilgisine arz ederiz.”

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!