ANKR, merkeziyetsiz bir yeni nesil finans pazar yeridir. Kaynak sağlayıcıları ve kullanıcılar blok zincirine kolayca bağlanabilir ve çeşitli DeFi uygulamalarını çalıştırabilir. Bulut teknolojisi ile çalışan ANKR’nin tescilli bulut mimarisi, coğrafi olarak sınıflandırılmış kurumsal veri merkezlerinde desteklenir.

ANKR kullanıcı dostu node (düğüm) dağıtımı ile son kullanıcının blok zinciri ekosistemlerine katılımını kolaylaştırır. Dakikalar içinde blok zinciri node’ları dağıtılır ve tek tıklamayla API çözümleri sunulmaktadır. Merkezi ABD’de bulunan ANKR platformunun arkasında California Berkeley Üniversitesi’nden bir ekip bulunmakta, ayrıca Şangay, Moskova, Bükreş, Amsterdam ve Hindistan’da ofisleri yer almaktadır. ANKR platformunun kendi dijital token’i olan ANKR coin, platformdaki ödemelerin yapılmasını, küresel olarak dağıtılan kaynakların ölçümlenmesini ve blok zincirinin çalışmasını sağlıyor.

ANKR coin, toplam duyurulan arz rakamı olan 10 milyar adedin, 6,4 milyar adedi ile piyasada temsil edilmektedir ve toplam market değeri 200 Milyon Amerikan Doları’dır. Kripto para piyasasında değer sıralamasına göre 140. olan coin, 317 Milyon Amerikan Doları potansiyel pazar değerine sahiptir. Yazının yayına hazırlandığı esnada 1 ANKR, 0.031 Amerikan Doları’na eşittir. Şubat 2021’de en yüksek değerine 0.041 Amerikan Doları ile ulaşan ANKR coin, piyasaya çıktığından bu yana uzun vadeli yatırımcılarına 1,5 kat kazandırmıştır. ANKR coin, Türk borsaları arasında listelenmezken, yurtdışında Binance, Crypto.com, Digifinex, Huobi Global, Upbit, Bithumb, KuCoin, Gate.io, Hotbit gibi büyük borsalardan alınıp satılabiliyor.

ANKR coin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!