Dünyaca ünlü hacktivist grup Anonymous, kripto para piyasalarını manipüle etmekle suçladığı Tesla CEO’su Elon Musk’ı YouTube’dan yayımladıkları video ile “Biz bir orduyuz, bekle bizi” diyerek tehdit etti.

Anonymous’un yayımladığı videodan bir ekran görüntüsü.

Kripto para piyasaları üzerinde kullandığı gücü ve kibirli yolu nedeniyle özellikle Bitcoin ile ilgili son sözlerin sonrası yeterince ileri gittiğini iddia ederek Elon Musk’ı hedef alan Anonymous, ünlü milyarderin şirketlerinin çevreye zarar verirken Bitcoin’i bu konuda suçlamasının tutarsız olduğunu söylediği video dünyada gündem oldu.

Tesla’nın gelirlerinin büyük bir bölümünün Bitcoin’den elde edildiğini hatırlatan Anonymous, Musk’ı ABD hükümetinin direktifleriyle ve onların yararına Bitcoin’i kötülemekle suçladı.

Anonymous’un mesajı ise şu şekilde…

“Tüm dünya vatandaşlarını selamlıyoruz. Bu Elon Musk için Anonymous’tan bir mesajdır. Son birkaç yılda, tüm insanların elektrikli arabalar ve uzay araştırmalarının olduğu bir dünyada yaşamak zorunda olduğu arzusuna kapıldın ve bu sayede dolar milyarderleri sınıfındaki yerini alarak itibar kazandın. Ancak özenle yarattığın bu imaj, son zamanlarda açığa çıktı. İnsanlar seni, ilgi çekmek için umutsuzca hareketler yapan, zengin ve narsist bir adam olmanın dışında bir şey olmadığını görmeye başladılar.

Tesla, birkaç ay Bitcoin tutarak, senelerce araba satışından elde ettiği paradan daha fazlasını kazanmıştır. Ayrıca çok büyük ihtimalle, şirketin satın aldığı Bitcoin’ler de devlet desteğinden gelen paralarla alınmıştır.

Şu anda dünyadaki çok geniş bir kitle, Tesla kasasına yeşil dolarların gelmeye devam etmesi için, hükumet tarafından şirketinin Bitcoin ile ilgisi olmadığını söylemek zorunda bırakıldığını düşünüyor.

Milyonlarca yatırımcı hayatlarını düzeltmek için kripto para gelirlerine umut bağlamıştı. Ancak senin, Twitter’da paylaştığın gönderiler nedeniyle milyonlarca insanın hayatı mahvoldu. Çalınmış Güney Afrika topraklarında doğduğun ve dünyadaki çalışan kesimin çektiği sıkıntılar hakkında en ufak fikrin olmadığı için sen bunun ne demek olduğunu anlayamazsın.

Ortamın en akıllısı olduğunu sanabilirsin, ama şimdi kendine denk bir rakip buldun. Biz Anonymous’uz. Biz bir orduyuz. Bizi bekle…”

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!