Küresel yatırım şirketi SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın almasının sadece bir başlangıç olduğunu söyledi. Scaramuccci, Musk’ın da havacılık ve uzay şirketi SpaceX aracılığıyla kişisel olarak da Bitcoin tuttuğunu iddia etti.

Önceki gün SEC’ye Bitcoin ETF’i için başvuran SkyBridge’in sahibi Anthony Scaramucci, Elon Musk’ın toplamda yüksek sayıda BTC tuttuğunu açıkladı ve “Elon Musk, Tesla ile yetinmedi. SpaceX’in bilançosunda Bitcoin’e sahip olduğunu anlıyorum. Musk, Tesla, SpaceX ve kişisel olarak 5 milyar doların üzerinde Bitcoin’e sahip. Hiçbir canlı, gezegeni iklim değişikliğine karşı korumak için daha fazlasını yapmadı.” dedi. Scaramucci, Musk’ın milyarlarca dolarlık BTC yatırımının, yenilenebilir enerjiye dayanan bir dünya yaratma vizyonunun bir parçası olduğunu da sözlerine ekledi.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Şubat ayında, BTC’yi bir hazine varlığı olarak satın almak isteyen şirketler için başlatılan bir etkinlik olan Bitcoin zirvesine temsilci gönderen 7.000 şirket arasında SpaceX’in de olduğunu açıklamıştı.

Öte yandan Bitcoin maksimalisti Anthony Pompliano da Elon Musk’ı överek, dünyanın en büyük Bitcoin sahiplerinden biri olduğunu söylüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.