Ünlü elektronik müzisyen Aphex Twin, Cumartesi gecesi NFT platformu Foundation’da yüzünün şeklini yansıtan bir video NFT yayınlayarak hayranlarını şaşırttı. “/ Afx \ / weirdcore \ “ başlıklı parça, sanatçının diskografisinde kapak resminde de görülen bir motif olan sanatçının yüzünün kusurlu, animasyonlu bir sunumu olarak göze çarpıyor. Aphex Twin, NFT’den gelen geliri bağış olarak kullanacak.

Gerçek adı Richard D.James olan Aphex Twin, kişisel hesabından paylaştığı tweet ile “Paranın bir kısmını ağaç dikmek ve permakültür projelerine bağış yapmak ya da ne kadar aldığımıza bağlı olarak bu projeleri kendimiz kurmak için harcayacağız.” dedi ve NFT’den gelen geliri bağış için kullanacaklarını duyurdu.

Açık artırma Pazar akşamına kadar devam edecek ve yüksek teklif şimdiden 52.77 ETH yani 98 bin 105 dolar seviyelerinde ve hızla da yükseliyor.

Aphex Twin kimdir?

İrlandalı elektronik müzik sanatçısı ve bestecisi olan asıl ismi Richard David James olan Aphex Twin, The Guardian tarafından “modern elektronik müziğin en özgün ve etkili figürlerinden biri” olarak nitelendiriliyor. 90’ların başından beri elektronik müziğin içinde olan ve bu müzik türüne yön veren sanatçılardan olan Aphex Twin, albümlerinde ve kullandığı görsellerde farklı tarzıyla çok konuşuluyor. Çarpık ve sırıtan yüzü albüm kapaklarının, müzik videolarının ve şarkılarının temalarıyla adından söz ettiren Richard David James’in, 2014 yılındaki ilk evliliğinden iki oğlu bulunuyor ve şu anda Rus asıllı sanat öğrencisi ikinci eşiyle beraber yaşıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!