Çok uluslu bir faaliyet gösteren Kanada Kraliyet Bankası (RBC), dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın Bitcoin alması sonrası globalde en değerli şirket olan Apple’ın da benzer bir hamle yapması gerektiğini ifade etti.

Dünyanın en zengin insanı konumunda olan ve sıklıkla Dogecoin ile ilgili tweetler atan Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla, dün 1.5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını ve kaynaklarında bunu değerlendireceğini hatta hatta bir ödeme yöntemi olarak da kullanacağını açıklamıştı.

Bunun üzerinde dünyanın en büyük şirketlerinden sıradaki Bitcoin hamlesi beklenmeye başladı. Ünlü yatırım bankası RBC, dünyanın en değerli şirketi konumundaki Apple’ın Tesla gibi yaparak Bitcoin satın alması gerektiğini ifade etti.

Apple’ın Bitcoin alması büyük bir sıçrama getirecek

RBC analisti Mitch Steves, Apple’ın Apple Wallet’ı bir kripto para alım satım platformuna dönüştürmesiyle büyük bir sıçrama ve önemli bir büyüme elde edebileceğini belirtti.

Apple Wallet’ın, kripto para birimleri için bir alım ve satım mekanizması oluşturmak adına açık bir fırsatı olduğunu söyleyen Stevens, Apple’ın böyle bir adım atması durumunda hemen pazar payı kazanacağını başarılı bir AR-GE ile yılda 40 milyar doların üzerinde gelir elde edebileceğini ifade etti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.