2.5 trilyon dolarla Microsoft’tan sonra piyasa değeri en yüksek ikinci şirketi olan Apple CEO’su Tim Cook, CNBC’de katıldığı bir programda kişisel olarak kripto para yatırımlarının olduğunu ancak şirket olarak böyle bir ihtimalin olmadığını kesin bir şekilde belirtti.

Steve Jobs’ın 25 Ağustos 2011 tarihinde görevinden sağlık sorunları nedeniyle ayrılarak yerini bıraktığı ve 10 yıldır bu görevi yürüten Cook, kripto paralar ile ilgili ilk kez konuştu. CNBC’de gazeteci Andrew Ross Sorkin’e röportaj veren 61 yaşındaki yönetici, “Hiçbir yatırım tavsiyesi vermek istemiyorum ancak çeşitlendirilmiş bir portföy için kripto para yatırımı yapmak mantıklı. Bir süredir bu alanı araştırıyordum” dedi.

Kişisel serveti 1 milyar dolara yaklaşan Cook, Apple’ın Tesla gibi herhangi bir kripto paraya yatırım yapmayacağı konusunda ise net ifadeler kullanarak, “Kendi paramı yatırmak istemediğimden değil ama Apple hissesi alanların, kripto para yatırımı için bu hisseleri aldığını düşünmüyorum. Şirket olarak kripto para teknolojisini de araştırıyoruz ancak bu konuda bir acelemiz yok” şeklinde konuştu.

Ağustos ayında Cook, 750 milyon dolar değerinde 5 milyon adet Apple hissesi almış, Apple hisse senedi performansına bağlı olarak 2026’ya kadar Apple hissesi için ek hisseler alacağını açıklamıştı. Ünlü CEO ayrıca tüm servetini hayır kurumlarına bağışlamayı planladığını da söylemişti.

Bilindiği üzere bu senenin başlarında Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla, Bitcoin satın alarak kripto para endüstrisine bambaşka bir boyut getirmiş ve Tesla gibi şirketlerin Bitcoin alma ihtimalini de güçlendirmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!