Dünyanın en büyük teknoloji devleri Apple ve Microsoft, yapacakları yeni sistem güncellemeleri sonrası uygulamalarında Bitcoin simgesine yer verecek.

2009’dan bu yana dünyada kabul anlamında oldukça yol kateden Bitcoin’in yaygınlaşmasına bir katkı da teknoloji devleri Apple ve Microsoft’tan geldi. Bitcoin simgesi böylelikle Apple tarafında sembol listesine eklenmiş oldu.

Geçtiğimiz günlerde de Microsoft, Bitcoin simgesini Excel Ofice programında kullanıma açmıştı. Şubat 2019’da da Google, klavyelerine Bitcoin simgesini eklemişti. Apple, WWDC 2019’da platformunda kullanılan geliştiricilere bir dizi simge kullanmasını sağlayan SF sembolleri uygulamasını tanıttı ve devamında “Kriptografi ve Uygulamaların” adlı bir bölümde geliştiricilerin yararlanacağı “CryptoKit” adlı sistemi duyurdu.

Bu yeni güncellemeler, geliştiricilerin ve kullanıcıların Bitcoin sembolüne kolayca erişmelerini sağlayacak ve BTC’nin yeryüzündeki bilinirliğine büyük katkı sağlayacak.

Apple’da görünecek Bitcoin ikonu.

Microsoft’tan Bitcoin hamlesi: Artık Excel’de

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.