Apple, yıl sonuna doğru Apple Pay ile bağlantılı olan ve doğrudan iPhone kullanıcılarının kaydolabileceği Cüzdan uygulamasına dahil olan yeni bir kredi kartı piyasaya sürecek. Apple, Apple Pay için optimize edilecek ancak tüm işlemleriniz için geleneksel bir kredi kartı gibi çalışacak olan kart için Goldman Sachs ile ortaklık kuruyor.

Apple’ın kredi kartı Cüzdan uygulamasında önceden ayarlanmış olan dijital Apple Card kredi kartını fiziksel kartla ilişkilendiriyor

Titanyumdan üretilen kartın son kullanma tarihleri veya hesap numaraları gibi basılmış diğer tanımlayıcı özellikleri yer almıyor. Kartın önünde yalnızca sahibinin adı, çip ve Apple logosu bulunuyor.

Apple Card bazı çalışanlara test için dağıtılmaya başlanmış. Benjamin Geskin tarafından Twitter üstünden paylaşılan görüntülerle Apple Card’ın fiziksel hali karşımıza çıktı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.