Apple‘ın kurucu ortağı Steve Wozniak, yeni blok zincir projesini duyurdu.

Steve Jobs’la birlikte Apple’ın kurucularından olan Steve Wozniak, blok zincir teknolojisini kullanan enerji tasarrufu şirketi EFFORCE’a yatırım yaptığını ve şirketin aynı zamanda kurucu ortağı olduğunu açıkladı.

Yatırımını Malta’da düzenlenen Delta Zirvesi’nde açıklayan duayen yatırımcı ve girişimci, şirket enerji verimliliğine odaklanacağını söylerken, daha fazla çevre dostu olmakla birlikte insanların enerjiden tasarruf etmelerini sağlayacak.

Blockchain teknolojisinin insanları alışkanlıklarını değiştirmeye zorlamadan enerji tüketimini azaltmaya katkıda bulunabileceğine inanıyor.

Wozniak ayrıca, “EFFORCE ile benzersiz bir iş modeli ve girişimcilik üzerinde büyük bir etkiye sahip olabiliriz” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.