Kripto para borsası Crypto.com’un araştırmasına göre, dünya üzerinde 100 milyon insandan fazla kişi kripto paralara yatırım yapıyor veya alıp satıyor. Rapora göre artan sayıda Baby Boomers ve X kuşağına mensup kişi, Bitcoin veya herhangi bir kripto para satın alıyor ve gelecekte daha fazla alması oldukça muhtemel…

Crypto.com borsasının yayımladığı rapora göre, Bitcoin ve diğer kripto paralardaki fiyatındaki artış ve kripto para birimlerine olan ilginin artmasından dolayı yalnızca geçen ay kripto para borsalarına üye olarak işlem yapan insan sayısı Ocak ayına oranla %16’lık bir artış gösterdi ve dünya çapında 106 milyon kripto kullanıcısı olduğunu ortaya koydu.

55 yaş üstü kripto paralara adapte oluyor

Finansal danışmanlık veren organizasyon deVere’nin yaptığı bir başka ankete göre ise 55 yaş üstü insanların % 70’i 2021’de dijital para birimlerine zaten yatırım yaptı veya yapmayı plânlıyor. Genel kanı ise Y ve Z kuşağı yatırımcılarının Bitcoin veya başka kripto paralara güçlü bir şekilde yatırım yaptıkları yönündeydi.

Crypto.com araştırma yöneticisi Kevin Wang’a göre, 2020 Haziran ve Ağustos ve 2021’de Ocak, kripto para kullanıcılarındaki artışlar için “olağanüstü aylar” olarak nitelerken, “Fark ettiğimiz en önemli şey, kullanıcı sayısı ve işlemdeki artışların Bitcoin’deki yukarı yönlü fiyat performansı dönemlerinden sonra gelmesi.” dedi.

Crypto.com, Baby Boomer adı verilen 1946-64 yılları arasında doğan, X Kuşağı denilen 1965-79 yıllarında doğan insanların kripto para alım/satımında patlama yaşanabileceğini söylüyor ve fiyat artışındaki değişimin PayPal, MicroStrategy ve Ethereum ağındaki token’ların fazlalaşmasını da ekliyor.

Bitcoin geçtiğimiz gün 58 bin dolara çıkarak tüm zamanlar rekorunu kırmış ve sonrasında sert bir düşüşle 45 bin dolara kadar inmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!