Dünyayı etkisi altına alan ve özellikle de Asya’yı vuran Coronavirüs kripto dünyasını da vurdu. Dünya genelinde 720 kişinin öldüğü Coronavirüs nedeniyle Asya Kripto Konferansı ertelendi.

Hong Kong’da her yıl düzenlenen önemli bir kripto etkinliği olan TOKEN2049, Coronavirüs nedeniyle ertelendi. Başlangıçta 2020 Mart ayı ortalarında yapılması planlanan TOKEN2049, 7-8 Ekim 2020’de gerçekleşecek.

Konferansın resmi sitesinden yapılan açıklamada Coronavirüs ile ilgili dünyadaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini söylerken Hong Kong’daki durumu da gözden geçirdiklerini ifade eden yetkililer virüsün yayılma ihtimalini göz önünde bulundurarak konferansı ileri bir tarihe ertelemek zorunda kaldıklarını belirtti.

Bunun yanı sıra dünyanın en büyük kripto paa borsalarından Binance de Vietnam’daki blockchain etkinliğini iptal ederek katılımcılara ödedikleri parayı geri ödemeyi kabul etti.

Hong Kong büyük belirsizlik içinde

Ölümcül virüsü kontrol etmek için Çin ile olan sınır kapılarını kapatma planlarını açıkladığı bildirilen Hong Kong, yerel hükümet karşıtı protestolar nedeniyle daha da belirsizlik yaşıyor. Bitspark adlı büyük bir yerel blockchain havale girişimi, Coronavirüs ve siyasi protestoların yanı sıra yeniden yapılandırma konularına atıfta bulunarak bu hafta başlarında kapanışını aniden duyurdu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.