Kripto para yatırımcılarının büyük ilgisiyle karşılaşan ve herkesin merakla beklediği Automata (ATA) coin Binance’in listelemesinin ardından, büyük sükse yaptı ve yüzde 4500 yükseliş sergileyerek fiyatını 4.5 dolara kadar çıkarmayı başardı.

Dünyanın en yüksek hacmine sahip olan kripto para borsası Binance 7 Haziran günü TSİ 09.00’da ATA Coin’i Innovation Zone’da listeleyeceğini ve kullanıcıların ATA/BTC, ATA/USDT, ATA/BNB ve ATA/BUSD pariteleri ile alım-satım yapabileceğini duyurmuştu.

Binance’in Launchpool’daki 20. projesi olarak göze çarpan ve dApp’ler için bir gizlilik ara katman katmanı sağlayan merkezi olmayan bir hizmet protokolü olan Automata, cüzdanlarında veya stake bölümünde Binance Coin (BNB), Polkadot (DOT), Binance USD (BUSD) bulunduran herkese dağıtacağını açıklamıştı. ATA coin, kullanıcıların büyük ilgisiyle karşılaştı.

Toplamda ise 1 milyarlık bir arza sahip olan ATA’nın yalnızca %4’lük bir kısmının maksimum token arzı Launchpool ödülleri olarak verilecek. Automata Network, anonim oylama ya da
Miner Extractable Value (MEV) Minimization gibi ek özellikleri sayesinde de aslında hem gizliliği sağlayacak hem de ağdaki kullanıcıların özgürlüklerini üst düzeye çıkarmayı hedeflemektedir.

Automata (ATA) coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

0.04139 dolardan satışa çıkan ATA coin dakikalar içerisinde 4.5 dolara kadar çıktı ve bu haberin aktarıldığı sırada 1.94 dolardan işlem görüyor.

ATA Coin için 2 Haziran günü farming yapılmaya başlandı. Toplam arzı 1 milyar olan ATA coinlerin 40 milyon tanesi 2 Temmuz’a kadar dağıtılıyor olacak. Automata (ATA) coin, şimdilik sadece Binance ve Pancekswap’de listelendi.

Automata Coin (ATA)’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!