Avrupa Merkez Bankası‘nın (ECB) 2020 raporunda Fusion, Cosmos, Polkadot, Quant, Chainlink projeleri yer aldı. Raporda Avrupa Merkez Bankası’nın, dağıtık defter teknolojisini (DLT) sistemine entegre etmek için çeşitli araştırmalara göz gezdirdiği görülüyor.

Raporun önemli bir bölümü düzenleyici, yönetişim ve birlikte çalışabilirlik hususlarını inceleme altına alındı. Farklı security token’ı ve alım satım sonrası çözümler arasında hem standartların hem de birlikte çalışabilirliğin eksikliğinden kaynaklanan parçalanma potansiyeli raporda vurgulanan en büyük sorunlardan biri olarak göze çarpıyor.

Makalede, Cosmos ve Polkadot gibi belirli bir dağıtılmış defter veya DAML gibi akıllı bir sözleşme dili gibi, çoğu zaman ağların belirli bir teknolojiyi benimsemesini gerektiren blok zinciri birlikte çalışabilirliği olan birlikte çalışabilirlik çözümlerini araştırıyor.

DLT’ye taşınan geleneksel menkul kıymetler ile yerel dijital varlıklar dahil olmak üzere iki tür DLT çözümü araştırılır. İlki için ECB, çoğu geleneksel ihraççının dijital varlık ihracı için üçüncü taraf bir teknoloji sağlayıcısı kullanmasını öngörüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.