Avrupa’daki kripto varlıkları için rekabet ateşli bir şekilde devam ediyor. Kripto para destekli menkul kıymetler sağlayıcısı olan ETC Group, borsa yatırım ürünü (ETP) olarak Deutsche Boerse’nin XETRA adlı plâtformunda ilk kez Physical Litecoin (ELTC) ETP’sinin listeleneceği açıklandı.

ETC Group´un Fiziksel Litecoin ETP’si, Litecoin fiyatını takip ederek yatırımcılara Litecoin kripto para birimine kurumsal sınıf ürün görünümü kazandıracak. ELTC, Xetra’da listelenen ilk Litecoin ürünü ve merkezi karşı taraf takas edilebilecek.

Alman borsasında listelenen ilk Litecoin ETP’si olan ELTC, tıpkı ETF gibi kripto yatırımcılarına, alım satım sırasında karşı taraf riskini azaltmak için tasarlanmış düzenlenmiş bir borsa aracılığıyla hisse senedi tüccarlarıyla aynı yasal korumayı sunacak.

ETC Group’un ELTC’si, Almanya’da ihraç edilen varlığa dayalı borç menkul kıymeti olarak yapılandırıldı ve HANetf tarafından pazarlanacak ve dağıtılacak.

ETP nedir?

ETP’ler düzenlenmiş ve merkezi bir kurum tarafından kabul gören bir borsada listelenir ve yatırımcılar bunları düzenlenmiş aracı kurumlar aracılığıyla satın alınan borsa yatırım ürünüdür. Bu gibi yatırım araçlarıyla kripto para birimlerinin yüksek risklerinden korunmak ve alım satım yapmanın en sağlam yollarından biridir. ETP’ler, yatırımcılar tarafından geleneksel hisse senetleriyle aynı şekilde alınıp satılabilir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.