Dubai’de başlayan Dünya Dijital Madencilik Zirvesi’nde (WDMS) konuşan BAE merkezli Phoenix Technology Consultants’ın CEO’su Munaf Ali, şimdiye kadar ülkedeki rekor düzeyde bir satın alıma imza attıklarını söyledi ve Bitcoin madenciliği tesisleri için 650 milyon dolarlık bir cihaz siparişi verdiklerini açıkladı.

Açıklamasına devam eden Ali “Yeni nesil” makinelerin teslimatları 2022’de başlayacağını ve Phoenix’in ayrıca 2022’nin üçüncü çeyreğinde 2 milyar doların üzerinde kripto madenciliği uygulamasına özel entegre devreler (ASIC’ler) için sipariş vereceğini de ifade etti.

Bu satın almalar sonrası, şirketin madencilik tesisi de 600 megawatt elektrik tüketeceği bildirildi. Bu rakam daha sonra alınan makinelerin eklenmesiyle, 18-24 aylık süre içerisinde de 1.4 gigawatt’a çıkacak.

Şimdiye kadarki en güçlü Bitcoin madencilik cihazı Bitmain’in olacak

Core Scientific’in kurucu ortağı ve eş başkanı Darin Feinstein, Phoenix Tech CEO’sunu satın alma için tebrik ederek, Bitcoin ağının daha fazla merkezizeytsizleşmesini görmekten memnun olduğunu da sözlerine ekledi.

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik cihaz üreticisi olan Çin merkezli Bitmain şirketinin de, Antminer S19 XP adlı yeni jenerasyon bir cihazı piyasaya süreceği açıklanmış ve bunun piyasadaki tüm madencilik makinelerinden daha güçlü bir makine olduğu belirtilmişti.

Öte yandan Phoenix Tech, Bitmain’in Orta Doğu’daki distribütörü Phoenix Store ile bağlantılı bir firma olduğu da bilinenler arasında.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!