CNN Türk‘te Hakan Çelik‘in programında konuk olan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, döviz kurlarının Türkiye’deki vatandaşları olumsuz etkileyecek sürecin azaldığını, enflasyonun da üç beş ay içerisinde keskin şekilde düşeceğini söyledi.

Bakan Albayrak ve ekonomi kurmayları, yerel seçimler öncesinde ekonominin olumlu yönde seyredeceğini açıklamış ancak YSK’nın İstanbul’daki başkanlık seçiminin yenilenmesi yönünde çıkan karar sonrası döviz kurlarının ve enflasyondaki yükselişin önüne geçilememişti.

CNN Türk’te Hakan Çelik’in sunduğu “Hafta Sonu” programına konuk oldu ve olumlu mesajlar vermeye devam etti. Albayrak’ın değerlendirmelerinden öne çıkan başlıklar şu şekilde:

  • Döviz kurları, önümüzdeki dönemde vatandaşlarımızı daha az etkileyecek.
  • Çok daha yoğun TL merkezli bir süreç hedefliyoruz.
  • Önümüzdeki üç beş ayda enflasyon çok sert şekilde aşağıya düşmeye devam edecek. Pozitif bir döneme giriyoruz.
  • Turizmde 50 milyon kişi sayısı 35 milyar ile tüm zamanların rekorunu kıracağız.
  • Kıdem tazminatı fonuyla ilgili: Amacımız tüm paydaşların memnun olduğu bir emeklilik sistemi kurmak. Bu yıl içinde değişimi gerçekleştireceğiz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.