Bakkt, uzun zamandır beklenen fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin 23 Eylül’de piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Intercontinental Exchange (ICE) tarafından desteklenen bir girişim olan Bakkt, Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini Temmuz ayında test etmeye başlamıştı. New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan (NYDFS) gerekli lisansın alınması sonrası sözleşmelerin piyasaya sürüleceği tarih de kesinleşti. Bakkt’tan yapılan resmi açıklamaya göre fiziksel Bitcoin vadeli işlemleri 23 Eylül’de resmen başlayacak.

Adımlarını sağlam atan Bakkt, ‘Bakkt Depo’ olarak adlandırılan vadeli işlem sözleşmeleri için kendi saklama çözümünü uyumlu bir şekilde oluşturmasına izin verecek ve platform iyi bir önlem almak için, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan (CFTC) yasal düzenleme onayı almaya da karar verdi.

Bakkt nedir? Piyasa için ne anlam ifade ediyor?

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.