2020’de çıkış yapacak olan Bakkt uygulaması  Paypal’ın kripto versiyonu gibi olmayı hedefliyor.

Bakkt’ın başkanı Adam White, 2020’de hayata geçecek uygulama için Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomi Forumu’nda açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarda anlaşıldığı üzere söz konusu ugulama PayPal’in kripto takas versiyonu olacakmış gibi bir izlenim verdi.

Bakkt, fiziksel Bitcoin vadeli işlemlerini başlatan ilk borsa olarak tanınıyor ve şimdi de Bitcoin opsiyonlarını başlattı. Bununla birlikte, Bakkt yıllarca kripto için perakende çözümler sunmayı vaat ediyordu ve White’ın açıklamasına bakılırsa Bakkt, sözünü 2020’de gerçeğe dönüştürmeye odaklandı.

Amaç kripto paranın yaygınlaştırılması

Bakkt tüketici uygulamasının şimdiye kadar belli olan özelliklerinden bazıları şunlar; token bazlı sadakat ödül programları, hisse senedi alım satımı, kripto varlık ticareti ve tüccarların kriptoyu benimsemesi için bir portalı destekleyeceği öğrenildi.

Bakkt’ın bu uygulaması, her türlü blockchain tabanlı fintech için kapsamlı bir uygulama olmayı hedefliyor. Esasen, çoğunlukla sadece kripto satın alma, satma ve kabul etme yeteneği sunan popüler kripto para borsası Coinbase’in aksine Bakkt tüketici odaklı bir uygulama yapmayı hedefliyor.

Bakkt’ın uygulamanın çıkış tarihiyle ilgili şimdiye kadar herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Emre Topaloğlu

Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünü bitirdim. Medya sektöründe yaklaşık 7 yıldır hizmet veriyorum. Kripto paraya olan ilgimden dolayı yolum Gazetecoin.com ile kesişti. Beraber bu sektör hakkında önemli bilgileri okuyucuya ulaştırmayı planlıyoruz.