New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange (ICE) tarafından kurulan kripto para ödeme platformu Bakkt, resmi Twitter hesabından duyurduğu gelişmede Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin gelecek aylarda listeleneceğini belirtti.

New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange (ICE)’in kripto para platformu Bakkt’ın CEO’su Kelly Loeffler‘ın Medium’da yazdığı “Temmuz ayında Bitcoin’in alım/satım ve vadeli işlemleri için kullanıcı kabul testine başlıyoruz” başlıklı blog yazısında ABD Vadeli Emtia Ticaret Komisyonu’yla şirket olarak regülasyonları konuştuklarını ve yakın şekilde çalıştıklarını belirterek bu önemli gelişmeyi duyurdu.

Loeffler, Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin gelecek aylarda listeleneceğini açıkladı ve iki farklı Bitcoin vadeli işlem sözleşmesinin listeleneceği, bunlardan birinin günlük, diğerinin ise aylık olacağı kaydedildi.

Şirket, yaz aylarında ise hem Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri hem de saklama hizmeti için kullanıcı kabul testini başlatmayı planladığını belirtti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.