Silikon Vadisi’nin önemli isimlerinin yüklü miktarda yatırım yaptıkları üç coin’den biri olan (diğer ikisi Filecoin / FILE ve Tezos / XTZ) Bancor coin (BNT), İsviçreli bir grup bankacının kripto para dünyasına hediyesidir. Bancor Coin’in amacı ve işlevi, uluslararası para transferlerinde her türlü 3. kişi ve kurumu devreden çıkararak, bütün kripto paraların ve dijital varlıkların Bancor aracılığıyla birbirleriyle takas edilebilmesini sağlamaktır. Bu sayede dünyanın neresinde olursanız olun birbirinize her türlü kripto para birimini, coin ve token’i, dijital varlığı ya da geleneksel para birimini, borsaya ve aracı kuruma ihtiyaç duymadan birbirine dönüştürebilir ve gönderebilirsiniz.

BNT Coin, ICO döneminde 153 milyon dolar yatırım toplayarak Filecoin (FILE), Tezos (XTS), EOS ile birlikte silikon vadisinden en çok yatırım alan coinlerden biri olmuştur. Draper Universitesi ve Blockchain Capital gibi kurumlardan da yatırım alan BANCOR coin’in arkasında İsviçreli bankacılık uzmanlarının kurduğu Bprotocol Vakfı yer almaktadır.

BNT coin sayesinde, borsalarda tutarlı bir arz talep dengesi bulunmayan her türlü coin ve token, likidite sorununa çözüm buluyor. Geliştirici ekibin “akıllı tokenler” (Smart Tokens) adını verdiği bu yeni kripto para birimleri sayesinde likidite azlığı / yokluğu sorunu çözüm buluyor ve düşük likiditeye sahip token ve coin’ler dahi dünyanın her yerinden, başka herhangi bir coin ve token ile takas edilip transfer edilebiliyor.

Toplam piyasa arzı 178,5 milyon adet olan Bancor’un market değeri 1,3 milyar Dolar’dır ve arzın tamamı şu an piyasadadır. Yazı yayına hazırlandığı an itibariyle 1 Bancor (BNT) 7,47 Amerikan Doları’na eşitti.

2018 Haziran’da 10 Dolar ile tüm zamanların en yüksek fiyatına erişen Bancor coin, Mart 2020’de dibi görerek 0.11 Dolar’a kadar düşmüştür.

Bancor Coin (BNT) Binance borsası başta olmak üzere çeşitli kripto para borsalarından alınıp satılabilmekte ve transfer edilebilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Kripto para camiasında ikinci Walmart vakası: Kroger sözcüsü Bitcoin Cash iddialarını reddetti

Bancor Coin (BNT)’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Kaan Göktaş

ex gazeteci, nevzuhur (gölge) yazar, içerik geliştirici, seo gurusu, kripto para ilgilisi.