BAND Protocol, token projeleri geliştirmek için yaratılmış blok zincir tabanlı merkeziyetsiz bir finans uygulamasıdır. BAND Coin ise bu ekosistemin, merkeziyetsiz uygulamaları birbirine bağlayan dijital para birimidir. Böylece farklı token toplulukları birbirleriyle alış veriş ve transfer işlemleri yapabilecek, ellerindeki token’leri takas edebilecektir.

Band Protocol (BAND) coin ne işe yarar? Band Protocol (BAND) coin’in geleceği var mı?

Merkeziyetsiz finans uygulamalarının veri güvenliğinin büyük bir sorun olduğunu görüp bunu çözmek için yola çıkan BAND Protocol geliştiricileri, blok zincirlerinin ölçeklenebilirlik sorununu çözmeyi de amaç edinmiştir. COSMOS altyapısıyla çalışan BAND Coin, hem ağdaki farklı DeFi borsaların token’lerini takas etmek için ortak para birimi, hem de projenin likiditasyonunu sağlamak için staking aracı olarak kullanılmaktadır.

100 milyon adet toplam arz açıklanan BAND Coin’in şu an 20,4 milyon adedi dolaşımdadır. 255 Milyon Dolar değerleme ile kripto para piyasasında 123. sırada bulunan BAND Coin, 1,2 Milyar Amerikan Doları pazar potansiyeline sahiptir.

Yazı yayına hazırlandığında 1 BAND Coin, 12.49 Amerikan Doları değerindeydi. Bu, 2021 Şubat’ında 20.52 Amerikan Doları ile gördüğü zirve noktasından yaklaşık %40 daha düşük bir seviye olsa da, piyasaya ilk çıkışından bu yana BAND Coin yatırımcılarına 25 kattan fazla kazandırmayı başarmıştır. BAND coin, Türk borsaları arasında sadece Paribu’da listelenirken, yurtdışında Binance, Crypto.com, Huobi Global, Coinbase, Uniswap, Bitfinex, OKEx, BitMax, Gate.io gibi büyük borsalardan alınıp satılabiliyor.

BAND coin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!