Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük bankalarından olan Bank of America, “artan kurumsal ilgi” ve perakende müşteriler arasındaki büyük iştah nedeniyle kripto para birimi ve dijital varlıklarla ilgili araştırma birimi kuracaklarını açıkladı.

Bank of America (BofA) küresel araştırma başkanı Candace Browning, bugün verdiği bir röportajda, “Yatırımcılarla yapılan toplantılarda kriptodan bahseden şirketlerin sayısına bakarsanız, geçen yıl yaklaşık 17 olan bu sayı son çeyrekte yaklaşık 147’ye çıktı” dedi. Bloomberg TV’nin Surveillance adlı programına katılan Browning, artan kurumsal ilgiye dikkat çekerek “Bu artık sadece Bitcoin değil, bu dijital varlıklar ve yeni şirketler, yeni fırsatlar ve yeni uygulamalardan oluşan bir ekosistem yaratıyor.” ifadelerini kullandı.

Browning, “Bu (kripto) büyüyor, bu ana akımla ve sadece Bitcoin‘le sınırlı değil” diyerek, şirketin BofA’nın kripto para birimi araştırma kapsamının eski teknoloji analisti Alkesh Shah tarafından yönetildiğini söyledi.

Bu yılın üçüncü çeyreğindeki düşüş eğiliminden sonra, Bitcoin geçen hafta FED Başkanı Jerome Powell’ın merkez bankasının kripto para birimlerini yasaklamayacağını yaptığı yorumların ardından aylar sonra 2 Ekim tarihinde en büyük gün içi yukarı yönlü dalgalanmalarından birini yaşadı ve diğer dijital para birimleri de bunu izledi.

Lider kripto para Bitcoin, bu haberin yazıldığı dakikalarda 49 bin 100 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.