Bank of America, Solana Vakfı üyesi Lily Liu’yu ağırladıktan sonra bir araştırma notunda müşterilerine, ölçeklenebilirlik, düşük işlem ücretleri ve kullanım kolaylığına odaklandığı için Solana blok zincirinin “dijital varlık ekosisteminin vizesi” olabileceğini söyledi.

ABD’nin ve dünyanın en büyük bankalarından olan Bank of America’nın yayımladığı rapora göre, Solana başta olmak üzere diğer blok zincirler zaman içinde Ethereum’dan pazar payı kapabilir ve düşük işlem ücretleri ile kullanım kolaylığı sunduğu için Solana blok zincirinin “dijital varlık ekosisteminin Visa’sı” olabileceğini açıkladı.

Toplam kilitli varlık değeri 11 milyar dolardan fazla

Solana, hayata geçtiğinden bu yana 2020’de güçlü bir şekilde benimsendi. 50 milyardan fazla işlem gerçekleştirdi (küresel ödeme devi Visa, bu yıl 164.7 milyar işlem gerçekleştirdi) ve toplam kilitli varlık değeri 11 milyar dolardan fazla. Analist Alkesh Shah yayınlanan notta Solana ağında 5,7 milyon NFT basıldığını yazdı. Banka, Solana’nın mikro ödemeler ve oyun oynama gibi tüketici kullanım durumları için optimize edildiğini söyledi.

Shah, raporda “Solana ölçeklenebilirliğe öncelik veriyor, ancak nispeten daha az merkezi olmayan ve güvenli bir blok zinciri, başlangıcından bu yana çeşitli ağ performansı sorunlarıyla gösterilen ödünleşimlere sahip” ifadelerini kullanıyor. “Ethereum, ademi merkeziyetçiliğe ve güvenliğe öncelik veriyor” diyen analist, “Ancak ölçeklenebilirlik pahasına ağ tıkanıklığı dönemlerine ve bazen gönderilen işlemin değerinden daha yüksek olan işlem ücretlerine yol açtığı dönemler de yaşanıyor.” sözlerini sarf ediyor.

Bank of America, Solana ve diğer blok zincirlerinin zaman içinde Ethereum’dan pazar payı alabileceğini ve kullanıcı kabulü ve geliştirici ilgisi ile kendilerini ayırt etmeye başlayacaklarını söyledi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!