Dünya, koronavirüs sonrası için yeni dijital ödeme teknolojisini tartışırken Bank of America’nın lider yöneticisi Julie Harris, bir röportajda Ripple’ı övdü ve Ripple’ın bankanın uyumluluk süreçlerini geçtiğini ve kaliteli hizmet sunma yeteneğine dikkat çekti.

Küresel Bankacılık Başkanı Julie Harris, Bank of America’nın dijital stratejilerini konuştuğu bir podcast yayınında Ripple ile ilgili önemli ifadeler kullandı. Harris, işletmelerin mevcut olan ödeme seçeneklerinden daha hızlı, daha verimli yöntemlere olan artan ihtiyaç arttığını söylerken “…Bu platformumuz ve yeteneklerimizle ilgili değil, bir müşteri olarak sizinle ve sahip olduğumuz altyapı ile sizin buna entegre olmanız önemli. İster inşa ettiğimiz platformlarla, ister Ripple veya Swift gibi ortaklıklarımızla olsun. Bunlar ortak olduğumuz fintech şirketleri ve hem yasal, hem de uyumluluk konusundaki tüm aşamalardan geçerek bize yarar sağlayacaklar.” dedi.

Ripple spekülasyonları çıkmıştı

Harris, bankanın Ripple‘ı nasıl kullanacağı hakkında daha fazla ayrıntı vermedi. Swift’i aynı bağlamda bahsettiği göz önüne alındığında, hala sınır ötesi ödemelerin planın bir parçası olduğu bir gerçek…

Bank of America‘nın Ripple kullanmaya başlamayı planladığı yönünde uzun süredir spekülasyonlar var. Geçen Ekim ayında Ripple, 2016’dan beri banka ile çalıştığını doğruladı, ancak bunun sadece bir pilot projenin parçası olduğunu kabul etti. Geçen yıl bankacılık devi en az bir Ripple uzmanı ile çalışıyor ve bu konuda daha fazla ayrıntı vermiyor.

En önemli söylenti, Bank of America’nın RippleNet’i kullanmaya başlamasıdır. Eğer doğruysa, böyle bir hareketin platform üzerinde büyük bir etkisi olacaktır. Bununla birlikte, bankanın Ripple teknolojisini kucaklayabileceği başka yollar olduğunu belirtmek gerekir, bu nedenle bu varsayımlar erken.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!