Çağdaş sanatın ünlü ve gizemli temsilcisi Banksy’nin iki tablosu ünlü müzayede evi Sotheby’s’de 3.093 ETH’e yani yaklaşık 12 milyon dolara alıcı buldu.

Aykırı çalışmalarıyla dünyayı peşinden sürükleyen özgür sanatçı Banksy’nin bu eserlerinin bu fiyata gitmesiyle kriptoyla yapılan en büyük satış olarak kayda geçti. Bu satış müzayede evinin kripto para biriminde bir açık artırmada yaptığı en büyük satış oldu. Sotheby’s’te daha önce “Troley Hunters” ve “Love Is In The Air” (2006) tabloları sırasıyla 5-7 milyon dolar ve 4-6 milyon dolara satılmıştı.

Sotheby’s Müzayede Evi geçtiğimiz yıl NFT satışlarını da kripto para ile gerçekleştirmiş bu alanda önemli bir adım atmıştı. Müzayedelerde eserler için verilen tekliflerin kripto paralarla yapılması sektörün daha da büyüdüğünün bir göstergesi.

Öte yandan Sotheby’s Müzayede Evi, Facebook’un yani yeni adıyla Meta şirketinin başlattığı ve kripto evrenini de kasıp kavuran Metaverse akımına da sessiz kalmadı. Ekim ayında Sotheby’s, canlı müzayede etkinliği için sanal bir galeri olan “Sotheby’s Metaverse”ü hayata geçirmişti.

Kripto hayranları şimdi de yapılması planlanan başka bir müzayedeyi yakından izliyor. Bu müzayede merkezi olmayan bir özerk kuruluştan (DAO) teklif vermeyi içerecek olan Amerika Birleşik Devletleri Anayasası’nın kalan 13 kopyasından birinin satışına odaklandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.