Dünya futbol devlerinden Barcelona, blockchain girişimi olan Chiliz ile anlaşma sağlayarak kendi token’ını çıkarmak için harekete geçti.

Dünya çapında 300 milyondan fazla taraftara sahip olan ve 10 yılı aşkın süredir spor faaliyetlerinde açık ara başarılı bir grafik çizen Katalan ekibi Barcelona, fintech ve blockchain platformu Chiliz ile anlaşam sağlayarak kendilerine ait bir token geliştirmek için çalışmalara başladı.

Dreyfus anlaşmadan dolayı gururlu

Daha önce ülkemizden Galatasaray’ın da aralarında bulunduğu Paris Saint Germain, Juventus, Atletico Madrid ve Roma gibi dünya devleri Chiliz ve Socios aracılığıyla kulüplerine ait token çıkarmıştı. Dünyanın taraftar bazında en etkileşimli blockchain girişimi olan Socios’un token’ı olan Chiliz, Türkiye’nin işlem hacmi anlamında en büyük kripto para borsası olan Paribu’da listelenmeye başlamıştı.

Socios’un kurucu ve CEO’su Alexandre Dreyfus konuyla ilgili heyecanlı  ve gururlu olduklarını söylerken, blockchain platformlarında Barça gibi dev bir takıma yer vermelerini önemli bir eşik olarak nitelendirdi. Yeni token’ın BAR/CHZ cinsinden fiyatlandıracaklarını ifade eden Dreyfus, taraftarları bu işin en önemli parçası olarak gördüklerini belirtti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.