Basic Attention Token (BAT, BAT Coin), Ethereum ağı altyapısında çalışan bir kripto para birimidir. Dijital reklamcılık alanında çözümler sunmak üzere Javascript, Mozilla ve Netscape gibi markaların kurucusu olan Brendan Eich tarafından piyasaya sürülmüştür.

Basic Attention Token (BAT) coin ne işe yarar?

Basic Attention Token (BAT), dijital reklamcılıkta büyük yayıncı şirketlerin aldığı yüksek orandaki komisyonların yarattığı adaletsizliği ve mevcut reklamcılık sektörünün, kullanıcı taleplerine yanıt vermemesi gibi sorunları çözmek amacıyla, reklamverenler, yayıncılar ve kullanıcıları bir ağda toplayarak, tüm tarafların kazançlı çıkacağı bir reklamcılık modeli geliştirmeyi hedeflemektedir.

Basic Attention Token (BAT)’in geliştirdiği yeni nesil reklamcılık modeli, Brave isimli internet tarayıcısı aracılığıyla yapılmaktadır. Söz konusu internet tarayıcısını bilgisayarlarına ve tablet / telefonlarına indirerek kuran kullanıcılar, bu tarayıcı ile gezinirken gördükleri reklamlar karşılığında Basic Attention Token (BAT) kazanmaktadır. Aynı zamanda bu tarayıcı ile görüntülenen siteler, kullanıcıların ayırdıkları zaman ve ziyaret etme sıklığına göre Basic Attention Token (BAT) ile ödüllendirilmektedir. Yani, sık kullandığınız siteler sizin sayenizde para kazanırken, siz de bir yandan bu siteleri gezerken para kazanabiliyorsunuz. Gizlilik odaklı Brave internet tarayıcısının aktif kullanıcı sayısı 10 milyon kişiyi geçmiş ve sürekli artmaktadır. Tarayıcının kendi içinde bütünleşik olarak ve yüksek gizlilik önlemlerine sahip bir kripto cüzdan uygulaması bulunmakta, bu uygulama Bitcoin, Ethereum ve Basic Attention Token (BAT) için soğuk cüzdan özelliği de taşımaktadır.

Basic Attention Token (BAT) coin’in geleceği var mı?

Basic Attention Token (BAT), bu ve benzeri çözümler ile dijital reklamverenlerin, reklam bütçelerini en verimli şekilde ve doğru kitleyi hedefleyerek kullanmalarına olanak sağlamaktadır. Gereksiz reklamlar önlenmekte ve reklam gelirleri adil bir şekilde dağıtılmaktadır. Kullanıcılar, hiçbir şey yapmadan sadece Brave tarayıcıyı normal bir biçimde kullanarak yılda 70 Amerikan Doları değerinde Basic Attention Token (BAT) kazanabilmektedir ve tarayıcının kullanımı yaygınlaştıkça bu rakam yıllık 224 Amerikan Doları karşılığı Basic Attention Token (BAT)’a kadar yükselebilecektir.

İlginizi Çekebilir:  Ravencoin (RVN) nedir, nereden ve nasıl alınır?

Basic Attention Token (BAT), madenciliği yapılmayan bir kripto paradır. Piyasada dolaşımda olan Basic Attention Token (BAT), geliştirici şirket tarafından üretilerek piyasaya sürülmektedir. Basic Attention Token (BAT) kazanmak için Brave internet tarayıcısı kullanılmaktadır. Şu ana kadar 10 milyondan fazla toplam, 3 milyondan fazla ise aktif kullanıcısı olan tarayıcıyı kullananların haricinde, 34 binden fazla doğrulanmış içerik üreticisi de Brave tarayıcısı üzerinden Basic Attention Token (BAT) kazanmaktadır.

Basic Attention Token (BAT), 2017’de düzenlenen ICO’sunda sadece 30 saniye içinde 35 Milyon Dolar yatırım elde etmiştir. Basic Attention Token (BAT), daap.com‘a göre 2020 yılının yaz aylarında De-Fi (merkezi olmayan finans) sektöründe en çok kullanılan dijital para birimidir.

Basic Attention Token (BAT) coin hangi borsalardan nasıl alınır?

Piyasada şu an 1.5 milyar adet Basic Attention Token (BAT) dolaşımda bulunmaktadır ve bu, açıklanan toplam rakamın tamamıdır. 760 Milyon Amerikan Doları market değerine sahip olan Basic Attention Token (BAT), kripto para piyasasında 74. sıradadır.

Yazının yayımlandığı an itibariyle 1 Basic Attention Token (BAT), 0.5 Amerikan Doları değerindeydi. 2017 Temmuz’unda 0.06 Amerikan Doları ile dip seviyeyi gören Basic Attention Token (BAT), 2018 Ocak’ında ise 0.98 Amerikan Doları ile tarihi zirvesine ulaşmıştır.

Basic Attention Token (BAT), Basic Attention Token (BAT) coin, Türk borsaları arasında sadece Paribu‘da listelenirken, yurtdışında Binance, Coinbase Pro, Uniswap, Upbit, Bitrue, Kraken, Crypto.com, Bittrex, Gemini gibi büyük borsalardan alınıp satılabiliyor, alım-satım ve transfer (çekme ve yatırma, gönderme ve alma) işlemleri yapılabilmektedir. Brave tarayıcı kullanarak kazanılan Basic Attention Token (BAT)’ler ise tarayıcının bütünleşik cüzdan uygulamasından Uphold isimli borsa aracılığı ile tüm borsalara transfer edilebilmektedir.

Basic Attention Token (BAT) coin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!