Dijital sanat alanında ünlü olan ve bu ününü NFT dünyasına da taşıyan Beeple mahlasını kullanan Mike Winkelmann’ın 2007’de başladığı ve 14 yılda tamamlayıp NFT’ye dönüştürdüğü eseri Everydays: The First 5000 Days, tamı tamına 165 teklif aldı ve 13 milyon dolardan fazla değere ulaştı.

Birleşik Krallık’ın en önemli müzayede evlerinden olan Christie’s Müzayede Evi’nin internet sitesinde satışa çıkarılan bu değerli esere ilgi büyük. 16 Şubat 2021 tarihinde basılan (mint edilen) Everydays: The First 5000 Days adlı görsel, Beeple tarafından Mayıs 2007’de her gün çevrimiçi olarak yeni bir sanat eseri yaratmaya ve yayınlamaya başlandı. O zamandan beri bir gün bile bu parça üzerinde çalışmayı kaçırmayan dijital sanatçı, her gün bir parça ekledi ve 5.000 gün boyunca bir dijital resim oluşturdu. Bireysel olarak EVERYDAYS olarak bilinen parçalar, topluca, EVERYDAYS’ın özünü oluşturuyor. Eserin tamamlanmasıyla birlikte Everydays: The First 5000 Days, adını alan ve dijital sanat tarihinde ortaya çıkan en eşsiz çalışmalardan biri haline gelen esere teklif yağıyor. Toplamda 13 milyon 250 bin dolara ulaşan değerlemesiyle 165 adet teklif alan NFT, göz kamaştırıyor.

Christie’s ve NFT plâtformu MakersPlace arasındaki ortaklığın sonucu olarak açık artırma usulü sahibini bulacak olan NFT, bir müzayede evinde satılacak olan ilk değiştirilemez token (NFT) olarak da tarihe geçecek. Alıcılar, NFT’ye sahip olmak için ETH (Ethereum) ile ödeme yapmak zorunda çünkü NFT’ler Ethereum ağına yükleniyor ve bu kripto para ile satışa çıkarılıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!