Ünlü görsel sanatçı Beeple‘ın tam 5 bin günde tamamladığı NFT’si rekor fiyata alıcı buldu. “Everydays: The First 5000 Days” adlı eser, Christie’s Müzayede Evi’nde tam 69 milyon dolara satıldı.

Son dönemin popüler akımlarından NFT, adından söz ettirmeye devam ediyor. ünlü ve zengin isimlerin daha çok rağbet gösterdiği dijital müzayede olarak kabul edilebilecek NFT plâtformlarında kendisine alıcı bulan eşsiz, değiştirilemeyen token olarak bilinen NFT’ler bundan sonra daha da konuşulacak gibi.

Görsel çalışmalarıyla ünlü Beeple mahlaslı Mike Winkelmann’ın tamı tamına 5 bin günde bitirdiği “Everydays: The First 5000 Days” adındaki NFT haline getirilen eser bugün kısa süre içerisinde 2.5 milyon dolar değerlemeye ulaşmıştı.

Beeple’ın 14 yılda bitirdiği, 69 milyon dolarlık NFT’si “Everydays: The First 5000 Days”

Müzayede evi daha önce Shakespeare ve Da Vinci’nin eserlerini de satmıştı

Birleşik Krallık’ın en meşhur müzayede evlerinden Christie’s tarafından “yaşayan en değerli üç sanatçı” olarak kabul edilen Beeple’ın “Everydays: The First 5000 Days” adlı NFT’si 69 milyon 346 bin dolara alıcı buldu.

The Verge’e konuşan Christie’s’te savaş sonrası ve çağdaş sanat uzmanı olan Noah Davis, konuyla iligili, “Beeple bize bu kolajı gösterdi ve bunun son derece önemli olacağını bildiğim Evreka anımdı, Çok muazzamdı ve NFT’lerin neler yapabileceğinin göstergesiydi.” dedi.

Beeple’ın 14 yıl üzerinde çalıştığı eserin satışına imkân sağlayan 255 yıllık Christie’s, aynı zamanda Shakespeare’in hayatı boyunca yarattığı bilinen tek portresinden Leonardo da Vinci’nin son keşfedilen resmine kadar tarihin en ünlü tablolarından bazılarını satan müzayede evi olarak dikkat çekiyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!