Tüm dünyanın merakla beklediği ve Elon Musk’ın katılacağını duyurduğu Saturday Night Live, TSİ 06.30’da yani sabah saatlerinde başladı. Kripto dünyasını son 3 aydır kasıp kavuran Dogecoin, sert yükselişler sergiliyordu, Dogecoin hayranları ve yatırımcıları, Elon Musk’ın SNL’e çıktığı vakit Dogecoin’in fiyatının daha da artmasını bekliyordu ancak beklenen olmadı ve yüzde 30 düşerek 0.70 dolar seviyesinden 0.50 dolar seviyesine çekildi.

NBC’de yayınlanan binlerce kişinin TV’den Youtube’da ise 400 bini aşkın kişinin takip ettiği şov programına ünlü şarkıcı Miley Cyrus ve Elon Musk’ın annesi Maye Musk da katıldı. Annesiyle Dogecoin diyaloguna giren Musk, annesi Maye Musk’ın sorduğu, “Anneler Günü’nde bana ne hediye edeceksin? Umarım Dogecoin değildir.” soruya “Aynen öyle, Dogecoin hediye edeceğim.” şeklinde yanıt verdi.

“Dogecoin finansal bir araç”

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin (DOGE)’den sürekli bahsetmesi sonucu insanlar fiyatın 1 dolara yükseleceği beklentisiydi. Musk, SNL’de kendisine “Dogefather” şeklinde hitap edilmesini istedi ve “Para biriminin geleceği bu. Dünyayı ele geçirecek durdurulamaz bir finansal araç.” tanımlamasını yaptı. Bitcoin ve Ethereum’dan da bahseden Elon Musk, Dogecoin’e de “meme coin” demeyi ihmal etmedi.

Öte yandan Elon Musk’ın kendisinden “Kripto Uzmanı” şeklinde bahsedilen skeçte oldukça dikkat çekti ve izleyenler tarafından eğlenceli bulundu. Sosyal medyadan olumlu yorumlarını dile getiren kullanıcılar, Dogecoin’in fiyatının artmaması konusunda da hayâl kırıklığı yaşadı.

Digital Currency Group’un kurucusu Barry Silbert da, dün paylaştığı bir tweet’inde Dogecoin’in fiyatının düşüşüne yönelik işlem açacaklarını yani short’layacaklarını ifade etmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!