Portekiz Ligi ekiplerinden Benfica, kripto parayla ödeme kabul eden ilk büyük futbol kulübü oldu. Dev kulüp, kripto para ödeme sistemleri şirketi UTRUST ile anlaşma imzaladı.

Benfica’nın dünya çapında 14 milyondan fazla taraftarı, sosyal medya ağlarında da 7 milyondan fazla takipçisi bulunuyor. Avrupa’da ve liglerinde de başarılı bir grafik sergileyen ve kıtada en çok gelir elde eden ilk 20 kulüp arasında yer alan Portekiz devi, UTRUST ödeme sistemleri şirketi ile bir anlaşma imzaladı ve kripto paralarla ödeme kabul ettiğini bildirdi.

Benfica’ya gönül veren taraftarlar, kulübün lisanslı ürünlerini, maç biletlerini ve diğer etkinlikleri bundan böyle normal ödeme yöntemlerinin yanı sıra kripto paralarla da satın alabilecek.

Kulüp yönetimi, bu ortaklıkla kullanıcı deneyimini geliştirerek ve kripto para birimi sahiplerine hitap ederek kitlelerini genişletmeyi umuyor.

Benfica’nın CEO’su Domingos Soares de Oliveira, gelişmeyle ilgili “Artık taraftarlarımızın çoğunun dijital kullanıcı olduğunun farkındayız, bu yüzden yeni teknolojilerin benimsenmesi ve bizi destekleyenlere en iyi ve en yeni çevrimiçi deneyimi sunma konusunda öncü olmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!