Gelen son dakika haberine göre, dün kişisel Instagram sayfasından istifa ettiğini duyuran Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın bu kararı sonrası uzun süren sessizlik AK Parti sözcüsü Ömer Çelik’ten yapılan açıklama ile sona erdi.

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasına yönelik yapmayacağını söyledi ve 25 saat sonra gelen ilk açıklamada “Görevden alma, istifayı kabul edip etmeme, Cumhurbaşkanının takdirindedir. Cumhurbaşkanı kararını kamuoyuyla paylaşacaktır.” dedi.

Albayrak’ın istifasıyla ilgili muhalefetten gelen eleştirilere yönelik olarak Çelik, “Devlet krizi olarak tanımlanabilecek bir tıkanma yok. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yoluna devam etmektedir” dedi.

Konuyla ilgili Saray’dan herhangi bir açıklama yapılmaması dikkat çekmeye devam ediyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.