Ülkemizde Galatasaray, Fenerbahçe gibi köklü kulüplerin çıkardığı taraftar token‘lar sonrası Beşiktaş’ın da böyle bir girişimde bulunacağı konuşuluyordu. Siyah Beyazlı ekip, resmi sitesinden fan token çıkarma konusuyla ilgili açıklama yapıldı ve “Fan Token çıkarılmasına yönelik çalışmalar halen sürdürülmekte olup, güncel durum itibarıyla herhangi bir firma ile anlaşma sağlanmamıştır” denildi.

Kripto paraların oldukça yaygınlaştığı ve günümüzde Türkiye dahil olmak üzere birçok spor kulübünün dahil olduğu taraftar token’lar oldukça ilgi görüyor. Bu konuda ilk Galatasaray’ın adım attığı sektörde son olarak Fenerbahçe de adım atmış ve Türkiye’nin büyük kripto para plâtformlarından Paribu ile anlaşma sağlayarak FB Token’ı piyasaya sürmüştü.

“Herhangi bir firma ile anlaşmadık”

Benzer girişimin geçen sezonun şampiyon ekibi Beşiktaş’tan da yapılması bekleniyordu ve Siyah Beyazlı ekibin resmi sitesinden taraftar token açıklaması geldi. Beşiktaş Kulübü, fan token konusunda çalışmaların sürdüğünü ve herhangi bir şirketle anlaşma sağlanmadığını belirtti.

Açıklamada, “Beşiktaş Fan Token çıkarılmasına yönelik çalışmalar halen sürdürülmekte olup, güncel durum itibarıyla herhangi bir firma ile anlaşma sağlanmamıştır. Dolayısıyla herhangi bir firmaya henüz hiçbir yetki verilmemiştir. Taraftarlarımızı ve yatırımcıları bilgilendirmek adına işbu duyuru yapılmaktadır.

Beşiktaş Fan Token arzı ile ilgili olarak Kulübümüz resmi kanalları vasıtasıyla yapılacak duyurular dışındaki haber ve yorumlara itibar edilmemesini önemle rica ederiz.” ifadeleri yer aldı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!