Vergi tartışmaları konusunu bilen dört üst düzey yönetim yetkilisine göre, Beyaz Saray yönetimi, ABD hane halklarını borsaya yatırım yapmaya teşvik etmenin yollarını düşünüyor. Bir yasa tasarısı için uğraşan Trump yönetimi, bu yatırım yollarından birini Bitcoin olarak seçebilir.

Ulusal Ekomonik Konseyi’nden Larry Kudlow’un aktardığı bilgiye göre, ABD Başkan Donald Trump yönetimi, geleneksel olarak uygulanan 401 K vergi yasasının dışında yeni bir teşvik paketini devreye sokarak vergi tasarruflarını hisse senetlerine ve Bitcoin gibi kripto paraların yatırımı için teşvik olarak düşünebilir.

Yönetimin idealindeki tasarıya göre yılda toplam 200 bin ABD doları kazanan bir hane için, vergi dışında kalan 16 bin ABD dolarına kadar yatırımlar için katkıda bulunabilir.

Bu tasarı sonrasında Bitcoin yatırımı yaygınlaşabilir ve tasarruf hesabı yapısına uygun şekilde vergi borcu olmadan Bitcoin satın alınabilir.

Vergisiz bir ortam sağlanabilir

Bitcoin sahipleri, sahip olunan vergi yükümlülüğü soruları ile uğraştı. Ancak böyle bir yatırım yapısı hayata geçerse dijital para birimlerine yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için tamamen vergisiz bir ortam sağlayacaktır.

ABD Temsilciler Meclisi’nden geçmesi gerekn yasa tasarısı henüz bir hayal olarak görülse de üzerinde ciddi ciddi düşünülen bir konu. Öte yandan ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz yıl attığı tweet dizisinde Bitcoin’in bir hayranı olmadığını açıklamış ve ABD Doları’nın yerine daha iyi bir para biriminin dünya üzerinde olmadığını ifade etmişti..

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!