Dünyanın en zengin insanlarından Microsoft’un kurucusu Bill Gates, 2021’nin parlayan yıldızı Bitcoin ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Gates, insanların Bitcoin’e yatırım yaparken çok dikkatli olmaları gerektiğini söyledi ve “Elon Musk’tan daha az paranız varsa dikkatli olun” uyarısını yaptı.

Geçtiğimiz gün CNBC’de katıldığı bir programda Bitcoin ile ilgili “Bitcoin’im yok Bitcoin’de short’ta da değilim.” açıklamasını yapan Microsoft’un kurucusu Gates Vakfı Başkanı Bill Gates, son olarak Bloomberg’e yaptığı videolu açıklamada, “Elon’un tonlarca parası var ve çok sofistike biri. O yüzden Elon’un aldığı Bitcoin değerlenmiş mi, değersizleşmiş mi diye endişelenmiyorum. Ama Elon kadar parası olmayan insanlar, bu gibi çılgınlıklara girebiliyor.” dedi.

Dijital paraya yeşil ışık ama Bitcoin’e değil

65 yaşındaki milyarder iş insanı, Bitcoin’in çok fazla elektrik tükettiğine ve yapılan işlemlerin asla geri alınamadığına dair açıklamalarda bulunarak, “Dijital para iyi bir şey. Gates Vakfı, dijital paralarla çok iş yapıyor ancak burada kim hangi işlemi yaptığını görebiliyorsunuz ama Bitcoin’de bu yok. yerel bir paranın dijital olması, para aklama ve terörizm konularında regülasyonlara uyması, işlem ücretlerinin ucuz olması güzel bir şey. Bitcoin’e değil ama dijital paraya geçiş konusunda çok iyimserim ve pozitif düşünüyorum. Dijital para sayesinde en fakir ülkelere bile ulaşma imkanımız oluyor.” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.