Dünyanın en fazla hacmine sahip kripto para borsası Binance, Tesla ve Coinbase’in ardından dev şirketlerin hisse senetlerinin tokenize hallerini plâtformunda listelemeye devam ediyor. Son olarak ‘Bitcoin zengini’ Microstrategy’yi listelediğini açıklayan Binance, bu kez Apple ve Microsoft’u gözüne kestirdi.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’yı sonrasında ise Coinbase’in hisse senedini listeleyen Binance, bugün itibariyle Microstrategy’nin hisse senedinin tokenlaştırılmış halini listeleme kararı aldı. Token’lar ilk etapta borsanın kendi sabit coin’i olan Binance Coin (BUSD) işlem çiftiyle alınıp satılacak.

MicroStrategy hisseleri bugün TSİ 16.30’da satışa çıkarken, Apple hisse tokenları 28 Nisan’da ve Microsoft hisse tokenları da 30 Nisan’da Binance’de satışa çıkacak. Bilindiği üzere TSLA ve COIN Türkiye, Çin, ABD ve CME-Equity’nin belirldiği yasaklı bölgelerde işlem görmemişti. Bu hisse tokenlarında da aynı kural geçerli olacak.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.