Kripto milyarderi ve dünyanın en büyük hacmine sahip kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, kripto para piyasalarındaki regülasyon konusuna değindi ve “Eğer bir regöülatör olsaydım, mutlaka piyasaya bir düzenleme getirirdim.” dedi.

Clubhouse’da bir sohbet odasına konuk olan Zhao, düzenlemenin kripto endüstrisi için ‘mutlak’ kötü bir şey olmadığını söyledi ve CZ, yapılacak en mantıklı şeyin geleneksel finans alanındaki mevcut düzenlemelere bakarak, bunları kripto piyasasına uygun hale getirmek olduğunu belirtti.

“Aşırı özgürlükçü veya anarşist değilim”

Binance CEO’su, sektördeki diğer pek çok kişinin aksine, aşırı özgürlükçü ya da anarşist olmadığını söyleyerek “Herhangi bir kuralsız, herhangi bir hükümet müdahalesi olmadan iyi işlediğimize inanan birçok aşırı özgürlükçü var ama toplum olarak buna pek hazır olduğumuzu düşünmüyorum, en azından benim görüşüme göre, ben kendimizi nasıl güvende tutacağımızı bilmiyorum.” ifadelerini kullandı.

Binance regülatörlerle ve devlet otoriteleriyle karmaşık ilişkilere sahip. Binance, hükümetin kripto borsalarına yönelik baskısı öncesinde 2017’de Çin’den ayrıldı. Japonya’ya oradan da Tayvan’da faaliyet göstermeye başladı ancak burada da tutunamadı ve 2018’de Binance, ülkenin gevşek kripto düzenlemelerinden en iyi şekilde yararlanmak için Malta’ya ‘sığınmak’ zorunda kaldı. Malta’da da ülke bürokrasisiyle anlaşamayınca şirketin merkezini Cayman Adaları’na taşıdı veburada resmi olarak kayıtlı bir şirket olarak faaliyet gösteriyor. Bir dönem iyi olmayan ilişkiler son dönemde kendisini daha ılımlı bir politikaya bıraktı.

Binance, düzenleme politikalarını yönetmesi için geçtiğimiz haftalarda 3 yeni ismi kadrosuna dahil etmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!