Dünyanın en çok kullanılan kripto para borsalarından Binance, yüksek trafik hacmi nedeniyle sipariş defterlerinde sorunlar yaşandığını ve bununla ilgili çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı.

Malta merkezli dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, yüksek işlem hacmi nedeniyle sorunlar yaşadıklarını duyurdu. Binance CEO’su Changpeng Zhao, sorunlarla ilgili yaptığı açıklamada bazı işlem çiftlerinde can sıkan gelişmeler yaşandığını ancak ekibin bu sorunları çözmek için çok fazla çaba sarf ettiklerini belirterek fonların güvende olduğunu içeren bir tweet attı.

Zhao sosyal medyada zor durumda kaldı

Bu tweet’ten beş saat sonraki açıklamasında Zhao, sistemin bazı bölümlerinin hala yüksek trafiğe ayak uydurmak için mücadele ettiğini ifade etti ve gün içerisinde sürekli güncelleme yaptıklarını söyledi. Zhao ayrıca aşırı yüklenmeden dolayı da sistemi bazen test etmekte zorlandıklarını belirtti.

Sipariş defterlerinde olan gecikme sonrası Çinli CEO, sosyal medyada tepki çekti ve yatırımcılar Bitcoin’in anlık 10 bin 500 dolara çıktığı anda yaşadıkları kayıpların telafi edilmesi yönünde Chanpeng Zhao’yu zor durumda bırakan şikayet tweet’leri attılar.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Emre Topaloğlu

Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünü bitirdim. Medya sektöründe yaklaşık 7 yıldır hizmet veriyorum. Kripto paraya olan ilgimden dolayı yolum Gazetecoin.com ile kesişti. Beraber bu sektör hakkında önemli bilgileri okuyucuya ulaştırmayı planlıyoruz.