CEO’luğunu ünlü kripto milyarderi Changpeng Zhao’nun yaptığı Binance’in yerel token’ı BNB bir haftada yeni bir rekora imza attı ve 500 dolar bandını aşmayı başardı. Binance Coin (BNB), son dönemde Launchpad etkinliğinde spot bakiyesinde BNB veya BUSD tutan yatırımcılara dağıttığı çeşitli kripto paralarla bilinirliğini ve kripto camiasının dikkatini çekmişti.

Geçen hafta 400 dolar seviyesini aşan ve yılbaşında 37 dolar iken bu tarihten itibaren yüzde 1250 değer kazanarak yatırımcılarının iştahını kabartan Binance Coin (BNB), bugün akşam saatlerinde 500 dolar bandını geçerek yeni bir tüm zamanlar rekoru kırdı.

Launchpool etkinlikleri ve BNB yakımı

Binance, bakiyesinde ya da cüzdanında BNB veya BUSD tutan kişilere Launchpad etkinliğiyle bu yıl çokça kripto para dağıttı. Dağıtılan kripto paralar da Binance borsasında yüksek fiyatlara satıldı. Bu etkinlikler, BNB’ye olan ilgiyi doğal olarak artırırken, Binance CEO’su bugün, attığı tweet’le merakla beklenen BNB Token Yakımı etkinliği hakkında bilgi verdi. Changpeng Zhao, BNB Burn etkinliğiyle ilgili, toplulukta heyecanla beklenen BNB yakımı hakkında konuştu ve “Coin yakımı gerçekleştirdiğinizde, sonsuza kadar tedavülden kaldırılırlar. Kalan coinlerin değerini artırır. BNB yakımı birkaç gün içinde! Yatırım tavsiyesi değildir!” dedi.

Bu haberin yazıldığı sırada Binance Coin (BNB), 505 dolardan borsada kendisine alıcı bulurken, Bitcoin ve Ethereum’un ardından üçüncü sıraya yerleşti ve 77 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşmayı başardı.

Token yakımı bilindiği üzere, arz talep dengesi gözetilerek bir kripto paranın belli bir kısmını dolaşımdan kaldırılarak o coin’in değerini artırmayı amaçlar. Dünyanın en yüksek hacimli borsalarından olan Binance de BNB için bu etkinliği belirli aralıklarla yapıyor.

Binance Coin (BNB)’yi satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!