Geçtiğimiz günlerde yaşadığı hacklenme olayının etkisini üzerinden çabuk atan Çin merkezli kripto para borsası Binance‘in kripto parası Binance Coin, bugün 29,92 dolara kadar yükseldi ve tüm zamanların kendine ait rekorunu kırdı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance‘nin kendi kripto para birimi Binance Coin (BNB), iki gündür durgunluk yaşanan piyasada yükselişe geçen tek coin oldu.

Binance Coin’in piyasadaki günlük seyri.

BNB, Bitcoin’in iki gün önceki düşüşü sırasında da en az değer kaybeden kripto paralardandı. Binance Coin, Bitcoin‘in bugünkü yükselişiyle yüzde 10’un üzerinde bir artış yaşadı ve yeni bir rekora imza attı. Geçtiğimiz günlerde 7 bine yakın BTC’nin çalındığı borsanın kripto parasının bu tırmanışın ardında, kullanıcılarına verdiği güven ve kayıplarını telafi etmesinin yer aldığı düşünülüyor.

2019 yılı içerisinde yaklaşık %300’ün üzerinde artış yakalayan Binance Coin, en popüler 10 kripto para içerisinde yer alıyor ve bu sürede yeniden tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başaran BNB, %10 bir yükseliş trendinde. Bu haberin yazıldığı saatte CoinMarketCap’teki verilere göre 29.33 dolardan kendine alıcı buluyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.