Binance Coin ya da diğer adıyla (BNB) Binance isimli Hong Kong merkezli kripto para borsasına ait bir kripto paradır. Binance Coin’in (BNB) kullanım amacını, kendi borsasında yani Binance’de yapacağınız işlemlerde ödeyeceğiniz komisyon miktarını yarı yarıya düşürmesi olarak açıklayabiliriz.

Binance Borsası

Binance, kullanıcılarına kripto para konusunda epey çeşitlilik sunmaktadır. Komisyonları diğer borsalara göre daha düşüktür, işlem hızı diğer borsalara göre daha hızlıdır, kullanıcı arayüzü diğer borsalara oranla karmaşık değildir gibi sebepler sayabiliriz. Binance borsasına ait Türkiye kanalı olan Telegram sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Binance Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Binance Coin, çoğu kripto para arasında fiziksel değer üreten sayılı kripto paralardandır. Bu fiziksel değeri Binance isimli borsayla açıklayabiliriz. Dünya genelindeki borsaların işlem hacmi sıralamasında, 30 günlük işlem hacmi geçmişine baktığımız zaman sırasıyla; 1. BitMax 2. OKEx 3. Binance’dir. Binance üzerinde yaklaşık 163 tane kripto paranın alım ve satım işlemleri yapılabilir.

Binance Coin’i ülkemizde sadece BayeBit isimli borsa portföyünde bulundurmaktaydı. Ancak geçtiğimiz hafta yaşadıkları saldırı sebebiyle 17 Ağustos tarihinde BayeBit kapatılacak. Ne yazık ki ülkemizde faaliyet gösteren diğer borsaların portföyünde Binance Coin bulunmuyor. Binance Coin almak için, ülkemizde faaliyet gösteren borsalardan Bitcoin veya Ethereum gibi kripto paralardan alıp, Binance Coin’i portföyünde bulunduran borsalara, aldığınız kripto parayı aktarabilirsiniz. Bu aktarımdan sonra almış olduğunuz kripto parayı Binance Coin’e çevirebilirsiniz. Binance Coin’i portföyünde bulunduran borsalardan bazıları; Binance, P2PB2B, DragonEx, BKEX, Bit-z, BitMax, Dcoin’dir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!