Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, merkeziyetsiz versiyonlu borsası DEX’in 29 ülkedeki bütün ticari işlemlerini bitirdi. Bundan böyle bu ülkelerde Binance DEX kullanılamayacak.

Piyasa hacmi göz önünde bulundurulduğunda dünyanın en büyük kripto para borsası konumundaki Binance’in merkeziyetsiz borsası Binance DEX, 29 ülkedeki faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı.

Binance’in engellediği bu 29 ülkeden herhangi birinden borsaya giriş yapmak istediğinizde şu uyarıyla karşılaşıyorsunuz:

“Aşağıdaki ülkelerden biriyle ilişkili IP adresinden www.binance.org’a erişim sağlamaya çalışıyorsunuz:

ABD, Arnavutluk, Belarus, Bosna, Burma, Orta Afrika Cumhuriyeti, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, Fildişi Sahili, Ukrayna, Hırvatistan, Küba, Hersek, İran, Irak, Kosova, Lübnan, Kırım Federal Bölgesi, Liberya, Libya, Makedonya, Moldova, Sırbistan, Somali, Sudan, Güney Sudan, Suriye, Venezuela, Yemen veya Zimbabve.

Lütfen dikkat, 1 Temmuz itibariyle yukarıdaki listede yer alan ülkelerden biriyle ilişkilendirilmiş IP adreslerinden binance.org’a giriş yapmak isteyen kullanıcıların alım satım işlemlerine ve cüzdan arayüzüne erişimi artık mümkün olmayacak.”

Nisan aynın ortalarından itibaren tamamen aktifleşen merkeziyetsiz borsanın bu hamlesi kripto topluluğundan oldukça tepki çekti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.