Binance Research tarafından yapılan bir araştırmaya göre, son dönemde kripto paralarla ilgilenen kurumların sayısındaki artış, bu sektörün daha hızlı büyümesini sağlayacak.

Binance Research tarafından yapılan araştırmada en belirgin örnek olarak CME Group’un Bitcoin ticaret hacminin 13 Mayıs tarihinde rekor seviyeye çıkması gösterildi.

Chicago ve New York’ta vadeli işlemler gerçekleştiren piyasa değeri açısından dünyanın en büyük döviz borsası işletmecisi olan CME Group, 13 Mayıs civarında toplamda 33 bin 700 adet vadeli işlem sözleşmeyi satmayı başarmıştı. CME Group’un bir önceki rekoru 22 bin 500 sözleşmeydi. Araştırmaya göre bu rekor, kripto paralarla ilgilenen kurumsal yatırımcıların sayısında bir artış olduğu anlamına geliyor.

Raporda en dikkat çekici noktada ise kriptoya daha önce uzaktan yakından ilgilenmeyen insanların ilgi duyması gösterildi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.