40 milyon dolarlık soygun şokunu üstünden atmaya çalışan Binance, marj ticaretine başlayacağını duyurdu. Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Twitter’da paylaştı.

Binance’deki marj alım satım testleri geçen hafta bir kullanıcı tarafından test edildi. 43 yaşındaki kripto milyarderi, Çarşamba günü Binance’in marj alım satım işlemine başlayacağını doğruladı ve “Çok yakın bir tarihte piyasaya süreceğiz. Öncelikle [bu sistemi] bazı önemli müşterilerimizden, büyük yatırımcılardan, test etmeleri konusunda bize yardımcı olacaklar. Ayrıca sistemde bir hata veya başka bir şey varsa, bunları düzeltmek için bizimle yakın çalışacaklarına dair bir anlaşma yaptık.” dedi.

Akıllı kontratlar, Launchpad ve Binance Chain

Binance Chain hakkındaki soruları da yanıtlayan Zhao, akıllı sözleşme ve POS sisteminin Binance Chain’de geçerli olup olmayacağı hakkında ise, “POS’taki değişimin muhtemelen gelecekte uzun vadeli bir şey olduğunu düşünüyorum. Ayrıca akıllı sözleşmeler de muhtemelen orta ila uzun vadelidir. Binance Chain’e odaklandığımız nokta, insanların Binance Chain’e geçiş yapmaları ve popüler olmasına yardımcı olmak.” şeklinde görüş belirtti.

Binance’in en son projelerinden olan ve blockchain projelerinin fon toplamasına ve kripto para ekosisteminde ismini duyurmasına yardımcı bir platform olarak tanınan Launchpad için ise, “Bir sonraki Launchpad projesini düzenlemek için çalışıyoruz. Launchpad için doğru projeleri seçmek için gerçekten çok çaba harcadık ama şimdiden birkaç adayımız var ve bir sonraki Launchpad için adayları sonlandırıyoruz. Umarım bu Mayıs ayında olur.” ifadelerini kullandı.

Binance kendi stablecoin’ini çıkaracak

CZ, Binance’in kendi stablecoin’i üzerinde çalıştığına dair söylentilere de değindi ve konuda “Stablecoin’lerle ilgili içimizde tartışıyoruz, kendi stablecoin’imizi sunabilecek miyiz bakacağız. Birkaç öneri ve plân var bir şeyler olabilir.” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!