Elon Musk’ın etkisiyle inanılmaz fiyat hedeflerine gelen Dogecoin sonrası, meme coin çılgınlığı yaşanıyor. Yine Dogecoin’e benzer bir kripto para olan Shiba Inu’nun Binance’de listeleneceği duyuruldu. SHIB, listelendiği ilk andan itibaren yüzde 200’e yakın bir yükselme yaşadı.

OKEx, Poloniex ve Gate.io ve DeFi platformu Uniswap (UNI) üzerinden alınıp satılabilen Shiba Inu, şimdi de dünyanın en büyük borsası Binance’de listelendi. Son 24 saatte yüzde 500’den fazla artan SHIB, sosyal medyada büyük ilgi gören bir coin ve Dogecoin furyası sonrası Akita Inu (AKITA) ile birlikte kripto para topluluğunun dikkatini çekiyor.

Coinmarketcap’te 26. sırada bulunan SHIB, Binance’de İnovasyon kategorisinde bugün saat 14:00’de listelendi. 0.00001412 fiyatından listelenen SHIB, 0.00005000 Dolar’a kadar yükseldi. Var olan SHIB’lerinizi şimdiden Binance’e aktarabilir ya da henüz üye olmadıysanız Shiba Coin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup gerekli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Shiba (SHIB) Coin nedir?

Shiba Inu, ismini bir Japon süs köpeğinden alan kripto para birimidir. Aynı Dogecoin örneğinde olduğu gibi, çok yüksek arzı ve çok düşük fiyatı olan, belli bir projeye ve temele dayanmayan, piyasada “shitcoin” olarak tabir edilen bir kripto para birimidir.

Ethereum (ERC-20) tabanlı Shiba Inu Coin (SHIB Coin, SHIB) tamı tamına 100 trilyon adet piyasa arzına sahiptir. Ayrıca arzının önünde bir sınır yani bir engel yoktur. Bu anlamıyla Dogecoin gibi sınırsız arza sahiptir.

Resmi internet sitesinde “kendiliğinden oluşan merkezi olmayan bir topluluk oluşturma deneyi” olarak tanımlayan SHIB, “DOGECOIN KATİLİ lakaplı bu ERC-20 token, bir kuruşun altında kalabilir veya Dogecoin’i kısa sürede geride bırakabilir.” ifadeleri kullanılıyor.

Yazımız yayına hazırlandığı sırada SHIB Coin ülke çapında Twitter’da TT durumdaydı ve 1 SHIB Coin 0.00002242 Dolar’a eşit durumda. Yani 1 Dolar karşılığında 400 bin adet SHIB Coin alınabiliyor. Bunun yanında Akita Coin de şu sıralarda popüler olmuş durumda.

İlginizi Çekebilir:  Ren Coin (Ren) nedir, nereden ve nasıl alınır?
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.