Dünyanın en büyük borsalarından Binance, geçtiğimiz günlerdeki regülasyonlara karşı kadrosunu genişletiyor. Binance, FATF eski genel sekreteri Rick McDonell ve FATF’nin Kanada delegasyonluğunda çalışmış Josee Nadeau’yu bünyesine kattı. Borsa, önümüzdeki aylarda gelecek olan muhtemel regülasyon (düzenleme) baskılarını ‘uyum’ için açılan pozisyonlara getirdiği bu önemli isimlerle en aza indirgemek istiyor.

Binance‘in yeni üyelerinden eski genel sekreter Rick McDonell, yasadışı finansla mücadele eden çeşitli pozisyonlar dışında FATF’deki rolüne ek olarak, Sertifikalı Kara Para Aklamayla Mücadele Uzmanları Derneği’nde (ACAMS) İcra Direktörü ve Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi’nin (UNODC) AML küresel programı başkanı olarak görev yaptı.

Kanada’nın FATF delegasyonu başkanı olarak görev yapan Joseé Nadeau ise Uluslararası Para Fonu (IMF), Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) ve Dünya Ticaret Örgütü (WTO) ile çalıştı.

Bu iki tecrübeli isim, Binance’te, çeşitli düzenleyicilerin politikalarına nasıl uyulacağı konusunda rehberlik edecekler ve kripto para sektörüyle ilgili konularda politikacılarla ve senatörlerle etkileşim kuracaklar.

Binance geçtiğimiz haftalarda ABD eski başkanı Barack Obama döneminde Çin’de büyükelçilik görevi yapan Maxwell Baucus’u politika kurulu kadrosuna dahil etmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.