Gizlilik odaklı web tarayıcısı Brave’in kendi token’ı olan Basic Attention Token (BAT), Binance’in blokzinciri ağı Binance Smart Chain’e dahil oldu. Brave, ayrıca yaptığı açıklamada Binance Akıllı Zincir (Binance Smart Chain) cüzdanını entegre edeceğini ve tarayıcının kullanıcılarını BSC’nin DeFi ürünleri ekosistemine açacağını belirtti.

Brave gizlilik tarayıcısının token’ı Basic Attention Token (BAT), artık Binance Smart Chain’de (BSC) Wrapped BAT olarak da mevcut. Wrapped, bir blockchain ekosistemindeki tokenlerin tamamen farklı bir ekosistemde temsil edilebildiği anlamına geliyor. En yaygın örnek, Ethereum üzerinde Wrapped Bitcoin (WBTC) olabilir. BAT sahipleri, BSC’deki DeFi ekosistemine katılmak için Ethereum ve Binance Smart Chain’i birbirine bağlayan çok sayıda köprüyü kullanabilecek. BAT sahipleri, alım satım için PancakeSwap ve BakerySwap, verim optimizasyonu için Beefy Finance ve Venus, DODO, OpenOcean ve Autofarm dahil olmak üzere pek çok BSC tabanlı projeye katılabilecek.

Brave CEO’su ve kurucu ortağı Brendan Eich, “Umudumuz BAT ve Brave’in kriptoyu ana akım haline getirmesi ve DeFi’yi kitle pazarı için kullanıcı dostu hale getirmesidir” dedi. Binance Akıllı Zincir ekosistem koordinatörü Xiaoguang Zhang, Brendan Eich’in Binance Akıllı Zincir’in Brave’e entegrasyonunun DeFi ve kripto benimsemesine daha fazla ilham vereceği yönündeki düşüncelerini yineledi. Zhang, “Brave tarayıcısı ile Binance Akıllı Zincir arasındaki bu stratejik entegrasyonla, kripto kullanıcılarının BSC ve diğer blok zincirlerindeki DeFi ve Dapps’a erişmeleri için sorunsuz kullanıcı deneyimi (UX) bir araya getireceğiz, bu da kitlesel olarak benimsenme ve kapsayıcı finansmana büyük ölçüde ilham verecek” dedi.

Brave’in 25 milyondan fazla aktif aylık kullanıcısı ve 7 milyondan fazla günlük aktif kullanıcısı olduğu bildiriliyor. Tarayıcı, artırılmış gizlilik, daha az izleme ve kullanıcının seçtiği reklamlara katılma yeteneği sunarak genel tarayıcılara bir alternatif olarak ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilir:  Reddit kurucusu Alexis Ohanian'dan Solana ağı üzerinde Web 3.0 projeleri için yatırım

Birçok altcoin gibi, Basic Attention Token’in değeri de 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Yalnızca Ocak ve Mart arasında BAT, ABD doları karşısında %515 değer kazandı ve yayınlanma zamanında yaklaşık 0,20 doladan, 1,27 dolara kadar yükseldi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.